בית מתכת
שםסיסמאשכחת סיסמה?
  
מאמרים 
לכל סיר יש מכסה...

ומה הסיר שלך?

 

החלטתם לרכוש סיר, מחבת או תבנית, אתם צריכים לחשוב על סוג חומר והמבנה ממנו עשוי כלי הבישול, סוג חומר הציפוי של פני השטח, מראה ועיצוב המוצר.
חשוב לבדוק שהמחבת או הסיר בו אתם חושקים עמיד בתנור בטמפרטורות של עד 180°
C או 250°C
וחשוב לא פחות הוא שיקול הנוחיות וביטחון השימוש.
אתם צריכים לשאול את עצמכם מה מושך אתכם במראה החיצוני והאם תחושו בנוח לעבוד איתו במטבח, האם אתם מבשלים באופן קבוע ל-6 סועדים או 30 סועדים, מקום אחסון וכו'.

סירים ומחבתות נירוסטה
סירי נירוסטה הינם הפרקטיים והפופולריים ביותר בישראל. אחראים לכשני שלישים ממכירות הסירים בארץ. אפשר לבשל איתם על כל האמצעים הקיימים, אבל לא במיקרוגל. מותר להכניס לתנור עד לטמפרטורה של 180°C מעלות. עובי הדופן והתחתית מכתיב את איכות הסיר ושמירת החום. חשוב לרכוש סיר עם תחתית בת שלוש שכבות לפחות.

כלי נירוסטה מהווים את הבחירה הטובה ביותר לקבלת בשרים אדומים, דגים או בשר עוף מושחמים, כמו כן יוצרים את השכבה הדביקה שממנה ניתן להכין את רוטב התבשיל על ידי הוספת מעט מים.
סירים מנירוסטה הם הטובים ביותר מבחינת חוזק ועמידות לאורך זמן וכן מהסיבה שהמשטח אינו ריאקטיבי ועמיד בפני מכות, שריטות נפילות וכו'.

יש הטוענים שהחיסרון הבולט בכלי בישול מנירוסטה הוא זמן הממושך הדרוש לניקוי. והפתרון הוא פשוט: צריך תמיד לדאוג להוסיף מים בסיום הבישול, כל עוד כלי הבישול חם. אפשרות נוספת היא למלא את הכלי במים יחד עם מעט סבון כלים והשאיר על האש כמה דקות נוספות פעולה זו ההופכת את פעולת הניקוי למהירה וקלה במיוחד.


כלי בישול מאלומיניום

יתרון האלומיניום - קל משקל, זול ומוליך חום מעולה. החיסרון - האלומיניום נטול הציפוי רגיש, בעל נטייה להישרף ולעוות את צורתו אחרי שקיבל מכה. מתאים לבישולי הסבתא המסורתיים, לא מתאים לבישולי גורמה.
קיימים בשוק גם סירי אלומיניום המצופים בשכבה פולימרית דמוית טפלון המונעת הידבקות. סירים אלה לא נראים כמו סירי האלומיניום הישנים, אלא יותר כמו סירי יציקה מברזל.
מחבתות וסירים מאלומיניום ניתנים לניקוי בקלות יתרה.

כלי בישול מפורצלן
סירים ותבניות מפורצלן
הם פתרון מושלם לשימוש בתנור או במיקרוגל. שימוש בתבנית פורצלן משמר את התכונות התזונתיות וטעמי התבשיל בדרך הטובה ביותר.
כלי פורצלן הינם חסיני אש ומצויינים להקרמה והשחמה של תבשילים בתנור בזכות תהליך הייצור הייחודי שלהם בטמפרטורות גבוהות במיוחד של 1300°
C
.
יתרונם הבולט הוא האפשרות הבישול וההגשה באותו כלי, כלי הפורצלן אסתטיים להגשה דבר המאפשר שימוש יעיל ביותר החוסך כלים מיותרים לניקוי.


חומרי ציפוי:

ציפוי נונסטיק
חומרי הציפוי הנפוצים ביותר בשוק לסירים ומחבתות הם ה -
Nonstick שקיימות בסירים, מחבתות, תבניות אפיה, מיקדים וכו'.
כלי ה-
Nonstick משחררים את התבשיל ביתר קלות (לא דביק) וקלים יותר לניקוי מאשר ציפויי stainless steel ו- Hard anodized Aluminum
.
בכל מטבח צריך שתהיה לפחות מחבת
Nonstick איכותית אחת לפחות. יחד עם זה, לא חייבים להחזיק סט שלם של מחבתות Nonstick
.
משטח מחבת
Nonstick
הוא חלקלק מדי להכנת רטבים וקשה יותר להשחים איתו את התבשילים. מצד שני פני המשטח מאפשר בישול נוח של מזון הנוטה להדבק על פני משטח הסיר או המחבת.


ציפוי קרמי :
לאחרונה הגיעו כלי מטבח חדשים בעלי ציפוי קרמי.
הסירים הקרמיים הם לא רק יפים הם גם טובים, נוחים ואפילו נחמדים להגשה. מתאימים לכריים גז, חשמל, לתנור ולניקוי במדיח הכלים.

ציפוי קרמי עמיד בפני הידבקות, שריטות, סדקים, מכות, שחיקה וטמפרטורות גבוהות עד 230°
הבישול בכלי עם ציפוי CERAMIC מקנה חווית בישול מיוחדת במטבח.


אז במה לבחור???
חפשו סירים או מחבתות נירוסטה בעלות יותר משכבה אחת,
התחתית קובעת את איכות הסיר, ככל שהתחתית עבה יותר פיזור החום טוב יותר. נכון לסירי נירוסטה אבל גם לסירים אחרים.

למשל ישנם כלי הבישול הבנויים משכבת סנדוויץ המורכבת משתי שכבות חיצוניות של נירוסטה ושכבה פנימית מוליכת חום מעולה כמו אלומיניום או אפילו נחושת. במבנה כזה, אתם זוכים במוליכות חום יעילה ביותר לתוך כלי הבישול יחד עם התכונות המעולות של הנירוסטה.
בבחירת סירים או מחבתות מאלומיניום יש לוודא שתכולת האלומיניום הטהור גבוהה ואינה נופלת מ-80%. אל תקנו סיר, מחבת או קלחת המכילים פחות מ- 80% אלומיניום.

בבחירת כלי מטבח לבישול הצבע החיצוני, עיצוב ואופנה הם חשובים, אבל החומר ממנו עשוי הסיר או המחבת הוא קריטי.

בישול נעים....