בית מתכת
שםסיסמאשכחת סיסמה?
  
מאמרים 
כללים לבחירת ציוד למסעדות

שיקולים בבחירת ציוד למסעדות

 

ענף המזון בישראל ובעולם מובל על ידי תחום הציוד למסעדות ומגלגל מחזור אדירים של כסף בכל שנה. מסעדות בהקמה ומסעדות בהליכי שידרוג  זקוקות לציוד למסעדות וציוד למטבח המסעדה והוא כולל מגוון רחב של עגלות נירוסטה, ציוד בכנה למטבח, ציוד הגשה לקייטרינג ובופה, כלי נירוסטה, סכיני חיתוך מקצועיות, מיכלי איחסון, מוצרי איחסון ושטיפת כלים, ציוד משקי ועוד...

ציוד למסעדות ולמטבחים באולמות ארועים, מפעלי הזנה, מטבחים בניהול צה"ל וכו'  כוללים מספר רב של פריטים לניהול שוטף של המטבח המשתנה בהתאם לגודל המסעדה ולכמות האנשים שהוא אמור להאכיל.
מאמר זה מפרט את תחום ציוד למסעדות וציוד למטבח המסעדה מתוך הבנה ברורה שהצלחה עסקית של מטבח המסעדה טמון בציוד למסעדות וציוד למטבח המסעדה בין אם מדובר במסעדת שף קטנה או מטבח מוסדי ענק אשר מאכיל עובדי ארגון של מאות אנשים.

בתכנון והתאמת ציוד למטבח המסעדה וציוד כללי לשירות המסעדה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים: ראשית, על הציוד למסעדות להתאים לאופי השירות שאתם מציעים ולסוג המזון שאתם מוכרים: יש מסעדות שמכינות את כל המנות במטבח, יש מסעדות של מטבח חם או מטבח קר, יש מזנונים להגשה עצמית ויש בתי עסק למכירת מזון מוכן. שנית, על הציוד למסעדות להתאים לחלל שעומד לרשותכם. לא כל אחד נהנה ממטבח עם משטח גדול להכנת האוכל. לכן ניתן למצוא ציוד למסעדות בגדלים שונים ובעיצובים שונים, המתאימים לצרכי החלל המשתנים בין מסעדה למסעדה.

בשנים האחרונות אנו עדים בישראל לצמיחה משמעותית של מסעדות כמקום בילוי המועדף על הישראלים. אם בעבר אנשים היו מקפידים לקחת כריך לעבודה או לקחת אוכל ארוז בקופסא, היום רוב מקומות העבודה מציעות לעובדיהם קופונים על מנת שיסעדו במסעדות בקרבת מקום העבודה.
הגידול בביקוש הרב למזון קנוי הביא איתו באופן טבעי לגידול בכמות המסעדות ובכמות הסועדים אותם צריכים להזין, גידול זה הביא גם לצורך בציוד למסעדות מתוחכם יותר וציוד למטבח אשר יכול לשפר תהליכי הכנה ולייעל את זמני הכנת מנות המזון.

אם אתם בעלי מסעדה, מזנון, קפיטריה, בר או כל עסק לממכר מזון אתם בוודאי יודעים את החשיבות שבבחירת ציוד נכון למסעדות. ציוד למסעדות צריך להיות גם קומפקטי וחסכוני במקום ונוסף על כך ציוד למסעדות צריך להיות בעל יכולת איחסון המזון וחומרי הגלם בתנאי חום או קור נאותים כדי לשמור על טריותו. וכמו כן כל המטבחים המזינים כמות רבה של אנשים חייבים שיהיו בעלי יכולת לקצוץ, לערבב, לבשל, לאפות, לחמם את האוכל ביעילות ובמהירות כדי שהמסעדה תוכל להעניק שירות איכותי ומהיר ללקוחותיה.
פתיחת מסעדה פירושה השקעה כספית גבוה הכוללת מספר אלמנטים כמו עיצוב תדמית ועיצוב פנים, גיוס צוות עובדים וכמובן רכישת ציוד מקצועי למטבח וכלי שירות והגשה במסעדה. השקעה בציוד למסעדות מתקדם, איכותי ומותאם לצורכי המסעדה מבטיחה מתן שירות טוב יותר ללקוחותיה.

כאשר בוחרים ציוד למסעדות חשוב להקפיד שמדובר בציוד מקצועי, מתוצרת חברות מוכרות ומובילות. הקפדה זו מבטיחה גם תוצרים ושירותים איכותיים יותר, וגם כתובת אליה ניתן לפנות במקרים של תקלות. ציוד למסעדות איכותי מחברות מוכרות ואמינות בעלות שם עולמי מאפשר להכין עימו אוכל איכותי וגם לאחסן אותו בתנאים טובים. כמו כן, במקרים של תקלות אתם יכולים להיות בטוחים שיש מי שיספק לכם מענה, שירות תיקונים ואחזקה וגם במקרה הצורך חלקי חילוף למוצרים שהתקלקלו.

בבית מתכת תוכלו למצוא את כל הפתרונות המתקדמים והאיכותיים ביותר בתחום הציוד למסעדות. חברת בית מתכת מספקת מגוון רחב של ציוד למסעדות, ציוד לקפיטריות, ציוד למאפיות, ציוד לקונדטוריות, ציוד לקייטרינג, ציוד למטבחים בצה"ל ובבתי חולים, ציוד לברים, ציוד למזנונים וכל עסק אחר לממכר מזון.
 
אנו בבית מתכת מודעים לחשיבות שבהתאמת ציוד למסעדות איכותי אך גם פונקציונאלי וקומפקטי. במסגרת השירות אנו מעניקים ייעוץ אישי בבחירת הציוד למסעדות. הודות לניסיון של שנים בתחום הציוד למסעדות בייצור כלי מטבח ויבוא מהספקים בעלי שמות המובילים בעולם אנו מעניקים ייעוץ מקצועי לבעלי מסעדות ועסקים לממכר מזון, בכל סדר גודל, בבחירת הציוד למסעדות המתאים ביותר עבורם.

ההיצע של ציוד למטבח ומסעדות הוא אדיר חייב להילקח בחשבון כאשר שף או טבח רוצה לפתוח מסעדה, בר או מקום בילוי המגיש מזון לאורחים.
הציוד הנכון למזון הנכון שיוגש יעשה את כל ההבדל.